Evettttt sizler için yoğun bir dönemin sonuna geldik aslında değil de işte tercihleriniz bitti. Hepiniz adına inşallah istediğiniz yerler olur diyerek söze başlayalım. Bu yazımız için bilgi işlem ne?, hangi mezunlar çalışır?, bölümlerin puan türü gibi soruların cevabını bulacağız. Hadi başlayalım..

Şirket içindeki her türlü bilginin yedeklenmesi muhafazası gibi konular onlardan soruluyor fakat ekstra olarak da çalışanların bilgisayarlarının sorunsuz çalışmasını ve devamlılığını sağlıyorlar.

Bölüm olarak geçen ismi Bilgi Yönetimdir. Önlisans olduğunu belirtelim. Ygs-6 puan türü ile alıyor bunu açmak istersek de eşit ağırlıktan alıyor ve önem olarak yüzdeleri %33 ile türkçe, %10 ile sosyal bilimler, %37 ile temel matematik, %20 ile fen bilimleri’dir. Yüzdelere göre bu bölümü istiyorsak eğer matematik ve türkçeye ağırlık vermeliyiz.

Bilgi işlem her sektöre göre de içeriğinin değiştiğini söyleyelim sonuçta her şirketin bilgisi farklı yönde. ☺️ Ama çalışma alanı olarak çok değişiklik gösterdiğini ve geniş bir alana sahip olduğunu belirtmek isterim. Mezun olduğunuzda unvanınız “Bilgi Yönetimi Meslek Elemanı” ya da “Arşivci” dir. Devlette de özel sektörde de çalışabilirsiniz. Fakat maaş olarak bakıldığında devlet daha fazla veriyor mantıklı olanı eğer bu mesleği seçtiyseniz kpss ile biraz çalışıp yüksek puan alıp atanmanız. Yalnız tabi ki bu benim şahsi fikrim ve kendinizi iyi pazarlar ve geliştirirseniz özel sektörde yükselme şansınızda oldukça yüksek.

Bugün sizlerle bilgi işlemi ele aldık. Farklı bölümler için sorularınız olursa sosyal medyadan bizlere ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi akşamlar unutmayın ki bilgiler de sevgide her şey paylaşarak büyüyor üniversite sonuçlarınızı merakla bekliyor olacağız. DM ile bizlere gönderirseniz bizlerde sizin başarınız paylaşmaktan zevk alacağız bilginize.. ?

Sosyal medya hesaplarımız:

Facebook

Twitter

Linkedin

İnstagram

Her şey gönlünüzce olsun, üniversite adayları..?

mezunlarinerede.com Ekibinden,

Büşra DİNÇEL


“Bilgi İşlem Denilince Aklımıza Gelmesi Gerekenler?&rdquo hakkında 0 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Bloğumuz

Ameliyathane Hizmetleri Denince Akla Gelmesi Gerekenler?👩‍⚕️ 👨‍⚕️

Mezunlarinerede.com okurlarına kocaman Merhabalarrr!! Bu yazın tercih edecek ve üniversite yollarında harap olacak öğrenciler için meslek seçiminde yardımcı olacak meslek tanıtım serimize devam ediyoruz. ☺️   Sırada Ameliyathane Hizmetleri bulunuyor. Peki nedir bu meslek neyin nesidir diyenlere Daha fazlasını oku…

Bloğumuz

Bahçe Bakım Öğretmenliği hım.. ?

Değerli okurlar öncelikle 15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyoruz. Allah o günleri bir daha göstermesin. ? Gelelim meslekleri tanıtmaya gençlerimize yol göstermeye. ? Bugün sizlerle bahçe bakım öğretmenliğiyle ilgili bilgiler paylaşacağım. Bahçe bakım öğretmeni olabilmeniz için öncelikle Daha fazlasını oku…

Bloğumuz

Anestezi Teknikeri Nasıl Bir Meslek ?

Merhabalar güzel insanlar, Öncelikle gecikme için kusura bakmayın lütfen, hadi yazımıza geçelim ? Bugün sizlerle birlikte anestezi teknikerliğini ele alacağız. Mesleğin gerekliliklerini ve olanaklarından bahsedeceğiz. Anestezi teknikeri ilk olarak söylemek gerekirse ameliyathanede sizleri narkoz ile Daha fazlasını oku…