c6b5acb4a34241bd3458d68adf5a7868
Merhabalar Efendim mezunlarinerede.com ekibi olarak bloğumuzu açmış bulunmaktayız. 🙂 Burada sizlerle birlikte meslek seçimlerinden bahsedeceğim. Meslek seçimi hayatın zor kısımlarından ilki sanırım. Hep mesleği o meslekte olan kişilere sorarak öğrenmek isteriz gerçek bilgi onlardadır diye düşünürüz ya hani işte bizde tam o sırada devreye giriyoruz. 🙂

İlk başta size bu projeden bahsetmek isterim. Şaka tabi ki hakkımda kısmında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 🙂

Meslek seçimleri hayli zor bunun için okulunuzun düzenlediği etkinliklere, çevrenizde meslek seçimi ile ilgili etkinliklere ya da bu konuda bilgili kişilere danışmanızı tavsiye ederim. Çok önemli bir dipnot olarak da şunu eklemek isterim sizlere. Meslek seçiminizi iyi yapmanız için kendinizi iyi tanımalısınız ve bu onedio.com gibi eğlence sitelerinin testleri ile olmaz 🙂 Bunun için alt tarafa bir link bırakacağım oradan testlere ulaşabilir ve meslek seçiminde bir adım öne geçebilirsiniz.

Sizlere her hafta sitemizde bulunan meslekler ile ilgili bilgi toplayıp onları sunmak istiyorum. Şunu belirtmekte fayda var ben daha 20 yaşındayım yani bundan 2 sene önce sizin yollarınızdan geçmiş bir ablanız olarak söylüyorum ki korkmayın bu işin sonunda sevdiğiniz bir işte çalışıyor olacaksınız.

Yukarıda bahsettiğim gibi testi aşağıya bırakıyorum. Testte kişilik yapınız ve aşağı kısımda tipik meslekleriniz bulunacak oradan yardım alarak kendiniz tanıyabilirsiniz. Yazılarımı bu kişilik özelliklerine dayalı olarak yazacağımı da belirtmek isterim. Öpüldünüz..

Kariyer testi linki: http://www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/214/kariyer-testi

Bizleri takipte kalın haftaya Anestezi Teknikeri ile meslekleri tanıtmaya başlayacağım.

 

İyi çalışmalar canlar,

Sizleri seven sizler için uğraşan

mezunlarinerede.com ekibinden

Büşra DİNÇEL


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir