1Merhaba ! Bize birkaç cümle ile kendinizden bahsedebilir misiniz?

Merhabalar! Veli GÖKTAŞ. İzmir’de yaşıyorum, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ELEKTRONİK HABERLEŞME 2014 Ön Lisans mezunuyum.Şuan da Karabük Üniversitesinde de Sanat Tarihi 2. Sınıf öğrenciyim.

Okuduğunuz bölümü tercih etmek isteyenler için tanıtabilir misiniz?

Mezun olduğum bölümden bahsedecek olursak; Haberleşme denilince akla gelen tüm araç gereçlerin,kurulumunu, bakım ve onarımını üstlenmekteyiz. Bu araçlardan en bilindik olanları İnternet,Mobil telefonlar, Sabit Telefonlar,Telsizler…bu liste uzayıp gider.

Bölümünüzü tercih etmenizdeki etkenler nelerdir?

Bölümü tercih etmemdeki en önemli faktör teknoloji ve yenileşmeye meraklı olmamdır. Zaten teknolojide neredeyse her saniye yenileşen bir olgudur.

Okuduğunuz üniversite ve şehrin öğrenciler için imkanlarından bahseder misiniz?

Okuduğum üniversitede ve şehir’in imkanlar çerçevesi bir hayli geniş. Üniversite’de laboratuvarlar gelişmiş,kütüphaneler yeterli,internet imkanı üst düzeyde,sosyal faaliyetler açısından çok sayıda yararlı dernekler bulunmaktadır. Şehir olarak ele alacaksak eğer öğrenci açısından çok ekonomik , gelişmiş ve eğlenceli bir şehirdir İzmir.

Okuduğunuz bölümün size göre olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? İş olanaklarından bahseder misiniz?

Okuduğum bölümün olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak bu alanda maalesef ülkemiz henüz tam olarak gelişmemiştir ve bu yüzden iş imkanı da kısıtlı düzeydedir.

Mezun olduktan sonra iş hayatına nasıl başladınız? İlk iş deneyimleriniz nelerdir?

Mezun olduktan sonra ilk iş hayatım özel bir sektörde kurumsal alanların network ve ağ kurulumunu ekip halinde üstlenmekteydik. Üniversitedeki hocam sayesinde bu işi bulmuştum.

2

Şu an tam olarak iş hayatınızda neler yapıyorsunuz? Birkaç örnekle açıklayabilir misiniz?

Şuan iş hayatımdan ziyade farklı bir alanda öğretim hayatıma devam etmekteyim.

Mesleğinize dair bir anınızı paylaşır mısınız?

Şuan ki mesleğim öğrenci.:)

Bu bölümü tercih edecek kişiler için tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu bölümü tercih edecek kişilerin kesinlikle 2.ci ve 3.cü bir dillerin muhakkak olması gerektiğini düşünüyorum aksi takdirde bölümle alakalı ne kadar bilgi birikimi olursa olsun birden fazla yabancı dil olmadan bu alanda ileriye gitmeleri mümkün görünmüyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?

Kendiniz için her zaman doğru mesleği ve seveceğiniz bir mesleği seçin.:)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir